U Jastrebarskom održan 18. međunarodni turnir “Jaska 2017.”

Judo klub Jaska je 11.11.2017. organizirao 18. Međunarodni judo turnir „Jaska 2017.“ na kojem je nastupilo 38 klubova sa preko 500 natjecatelja.

JK Jasku je predstavljalo 54 judaša i postigli su sjajne rezultate s obzirom da je mnogima od njih ovo bio prvi turnir od kako su počeli trenirali.

Zlatne medalje osvojili su :Tin Strizep,Emily Reščić,Bartaković Elin,Ivan Jurković,Robert Kazić,Josip Baloban,Lukas Šiljevinac, Petra Orošnjak Raguž,Jurković Toma,Bereček Antonio,Mihaela Jagatić,Markulin Nika (2 zlata).

Srebrne medalje osvojili su:Paula Kuharić,Josip Stipić,Iva Žalac,Gabrijel Pustaj, Noa Studen,Ivan Šimatić,Jurković Ena, Fabijanić Vigo,Šalaj Petar, Malezija Petra,Ribarić Lana,Bartaković Elin

Brončane medalje su osvojili:Marko Malezija,Filip Čolak,Matej Kuharić,Josip Petković Fajnik,Tin Benko,

Marko Vučina,Viktor Stepinac,Kim Bartaković,Kristijan Kovačić,Josip Pavić,Martin Špigelski, Lovro Grabovečki, Lara Šimatić,

Mila Baloban,Dorijan Bilal,Luketić Luka

Četvrto mjesto osvojio je Matko Leon

Peto mjesto osvojili su:Fabijanić Rafael,Stepinac Gabrijela,Maria Petković Fajnik,Vlašić Gabrijel,Sven Lencur,Tomašević Krešimir

Sedma mjesta osvojili su: Blažek Rok,Kurtalj Jakov,Kovačić Sven

Osmo mjesto osvojio je Matko Mihael,a deveta mjesta zauzeli su Tandarić Valentino,Tomačić Teo,Špoljar Lovro,Tomašević Krunoslav

Od 38 klubova prvo mjesto ekipno na turniru pripalo je Zagrebačkoj judo školi ,drugo mjesto Judo klubu Nippon,treće mjesto Akademskom judo klubu Mladost Zagreb,četvrto mjesto Judo klubu Zagreb i peto mjesto domaćinu Judo klubu Jaska.

U JK Jaska su zadovoljni ovogodišnjim odazivom judaša na njihov turnir i nadaju se da če i sljedeći turnir biti još uspješniji te zahvaljuju svim roditeljima na pomoći oko organizacije ,Sportskoj zajednici Grada Jastrebarskog i Gradu Jastrebarskom na potpori te sponzorima koji su im donirali dio potrepština za ovaj turnir,a to su Mesna industrija MM(Milivoj Medven),Pekara Mario Jastrebarsko i Jana Hrvatska.